Išči po strani...

EP MU18: Slovenci po zmagi nad Finsko tretji v skupini C

Bratislava - Danes je slovenska reprezentanca fantov do 18 let odigrala zadnjo tekmo skupinskega dela evropskega prvenstva. Slovenci so na tretji tekmi premagali Finsko z rezultatom 90:80 in tako prišli do prve zmage na prvenstvu. Slovenci bodo tekmo osmine finala odigrali jutri proti Bosni in Hercegovini.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA FANTE DO 18 LET 2017, PIEŠTANTY IN BRATISLAVA (SLOVAŠKA):

3. KOLO SKUPINSKEGA DELA

Torek, 1. avgust:
FINSKA : SLOVENIJA 80:90 (24:24, 17:20, 19:22, 20:24)

Strelci za Slovenijo: Kralj 32 (9 skokov in 5 podaj), Mlakar 16 (8 skokov), Šuša 14 (8 skokov in 5 podaj), Andolšek Heine 13 (6 skokov), Gorbachov 7 (5 skokov), Ličen 4, Klanjšček 3, Jančar Jarc 1, Gaberšek, Klavžar, Sušec, Jogan.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenci so zadnjo tekmo skupinskega dela EP odigrali brez kapetana reprezentance, Nejca Klavžarja, ki ima težave z lažjo poškodbo. Ekipi sta se prvo polovico prve četrtine ves čas izmenjavali v vodstvu, nato pa je Fincem z nekaj zaporednimi koši uspelo pobegniti in si priboriti prednost osmih točk. Slabo minuto pred koncem prvega dela je uspelo slovenskim košarkarjem izenačiti (22:22), rezultat pa je bil tudi ob koncu prve četrtine poravnan na 24.

V drugi četrtini so Slovenci, ob podpori nekaj navijačev, prevladovali in vodili celotnih drugih deset minut tekme, največ za sedem. Izid ob koncu prvega polčasa je znašal 44:41 v slovensko korist.

Varovanci Tomaža Fartka so tudi v tretji četrtini narekovali ritem, slabih šest minut pred koncem tretjega dela tekme pa so Slovenci po trojki Davida Kralja prvič povedli z dvomestno razliko (54:43). Ob koncu tretje četrtine so Slovenci zapadli v krizo, Finci pa so se z delnim izidom 12:0 približali le na tri točke zaostanka (63:60). Po tridesetih minutah so Slovenci vodili za šest.

V zadnji četrtini je slovenska reprezentanca zopet zaigrala bolje in ves čas vodila. Fincem se je v zaključku uspelo približati na štiri točke zaostanka, a je David Kralj s trojko petdeset sekund pred koncem tekme odločil dvome o zmagovalcu. Slovenci so se veselili prve zmage na prvenstvu z rezultatom 90:80.

Najboljši strelec tekme je bil David Kralj, ki je dosegel kar 32 točk, k temu pa je dodal še devet skokov in pet podaj. Matevž Mlakar je v statistiko vpisal 16 točk in osem skokov, Nikolas Šuša pa je dosegel 14 točk, osem skokov in pet podaj.

Tekme osmine finala bodo na sporedu jutri. Slovenci so v skupini C zasedli tretje mesto in se bodo v osmini finala jutri ob 13.30 pomerili z reprezentanco Bosne in Hercegovine, ki je v skupini D osvojila drugo mesto. V osmino finala se uvrstijo vse štiri reprezentance iz skupinskega dela.

Izjava po tekmi:

Tomaž Fartek, glavni trener slovenske reprezentance do 18 let:
"Danes nam je uspelo odigrati zelo solidno tekmo. Mislim, da imamo še kar nekaj rezerve v igri v obrambi. Naša igra je bila malo bolj stabilna, predvsem pa nam je uspelo da smo padce časovno skrajšali. Še vedno smo dopustili Fincem, da se spustijo v serije, vendar smo jih tokrat bolj uspešno prekinjali. Napadalno nam je uspelo doseči lepo število točk blizu nasprotnikovega koša, kar pa nam je tudi dvignilo odstotek meta iz razdalje. Vsekakor smo prejeli vsaj dvajset točk po neumnosti. Ko potegnem črto, obramba ni bila tako slabo, ji je pa na trenutke manjkala pika na i. Eden izmed ciljev, ki smo si jih zadali je, da poskušamo biti iz tekme v tekmo boljši. Danes nam je to uspelo, vendar jutri je že nova tekma, zato moramo biti se boljši. Fantom iskreno čestitam za zmago."