Išči po strani...

EP MU18: Slovenci po napeti končnici poraženi v osmini finala

Bratislava - Slovenska reprezentanca fantov do 18 let se je danes v osmini finala pomerila z reprezentanco Bosne in izgubila s 65:59. Slovenci se bodo na prvenstvu pomerili za mesta od 9.-16., prva tekma pa jih čaka v petek.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA FANTE DO 18 LET 2017, PIEŠTANTY IN BRATISLAVA (SLOVAŠKA):

OSMINA FINALA:

Sreda, 2. avgust:
BOSNA IN HERCEGOVINA : SLOVENIJA 65:59 (12:17, 18:11, 16:18, 19:13)

Strelci za Slovenijo: Kralj 18, Mlakar 12, Šuša 11 (5 skokov), Andolšek Heine 6, Klavžar 5 (6 skokov in 9 podaj), Klanjšček 4, Gorbachov 3 (6 skokov), Gaberšek, Ličen, Sušec, Jančar Jarc, Jogan.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenska reprezentanca se je danes na tekmi osmini finala pomerila z Bosno in Hercegovino ter izgubila s 65:59.

Tekmo so odlično odprli Bosanci, ki so po dveh minutah povedli z 8:0. Slovenski košarkarji so hitro odgovorili in z nekaj protinapadi ter odlično igro v obrambi povedli s 13:8. Bosanci kar pet minut niso dosegli koša. Ob koncu prve četrtine je semafor kazal 17:12 v slovensko korist.

V drugi četrtini so varovanci Tomaža Fartka ponovno popustili, štiri minute pred koncem prvega polčasa pa so bosanski košarkarji ponovno povedli (23:21). Na najdaljši odmor na tekmi so se Bosanci podali z dvema točkama prednosti (30:28). Slovenci so v prvem polčasu izgubili kar 11 žog.

Skozi celotni tretji del srečanja so vodili košarkarji Bosne, Slovenci pa so vztrajno lovili priključek in ravno v zadnjem napadu tretje četrtine izenačili na 46.

Slovenci so v prvi polovici zadnjega dela tekme igro vzeli v svoje roke in slabih šest minut pred koncem prvič povedli za osem (59:51). Varovanci Tomaža Fartka so nato ponovno padli v igri in zadnjih pet minut in pol niso zadeli, Bosanci pa so z delnim izidom 14:0 tekmo dobili. V zadnjih minutah Slovenci nikakor niso našli poti do koša, slabo pa so izvajali tudi proste mete (43%).

Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil ponovno David Kralj, ki je tokrat prispeval 18 točk. Matevž Mlakar je v statistiko vpisal 12 točk, Nikolas Šuša pa je petim skokom dodal 11 točk.

Slovenci se bodo v nadaljevanju prvenstva borili za mesta od 9.-16. in obstanek v elitni diviziji. Prva tekma čaka Slovenijo v petek proti poraženki s srečanja med Srbijo in Nemčijo.

Izjava po tekmi:

Tomaž Fartek, glavni trener slovenske reprezentance do 18 let:
"Odigrali smo zelo izenačeno in borbeno tekmo, na kateri nam je na koncu malo zmanjkalo. Bosna in Hercegovina je zelo spretna ekipa, ki je polna izkušenj iz takšnih tekem. Podatek, da je bilo razmerje med strojenimi osebnimi napakami 18:21, medtem ko med vrženimi prostimi meti kar sedem proti dvajset pove veliko. Spretno so znali izsiliti prave situacije v pravem trenutku in nas nato tudi kaznovali. Fantje so izpolnili vse, kar se je od njih zahtevalo in se borili po najboljših močeh, za kar jim čestitam. Imeli smo lepo priložnost, da se uvrstimo v četrtfinale, vendar nam je na koncu malo zmanjkalo. Zelo sem ponosen na njih saj so odigrali srčno in borbeno tekmo, tisti ki pa na stvari gledajo le črno belo in vidijo le zmago in poraz, pa lahko za slednjega krivijo mene. Prepričan sem, da bomo kot ekipa stopili skupaj in prikazali dobre igre tudi v spodnjem delu."